BANJALUKA, 27. decembra – S.Š., M.V., R.B. i Đ.M., svi iz Banjaluke, osumnjičeni su da su u dva odvojena slučaja obmanuli banke u Banjaluci i podigli kredite u ukupnom iznosu od 38.000 KM.

Protiv osumnjičenih je ujedno dostavljeno izvještaj Okružnom tužilaštvu Banjaluka.

Iz CJB Banjaluka navode da je S.Š. kao nosilac kredita, tokom 2010. godine predao zahtjev za kredit uz koji je dostavio falsifikovanu dokumentaciju.

Ovom dokumentacijom S.Š. je službenicima banke dao lažne podatke o svom imovnom stanju, kao i ostale podatke značajne za dobijanje kredita.

Na ovaj način S.Š. je podigao kredit u ukupnom iznosu od 19.500 KM.

U drugom slučaju u kojem je takođe izvršena obmana banke u Banjaluci učestvovali su M.V, R.B, i Đ.M, svaki sa odvojenim ulogama koje su za krajnji rezultat imale podizanje kredita od 19.500 KM.

Tako je M.V. tokom 2010. godine dao lažne potvrde o zaposlenju R.B., a koje je on iskoristio za dobijanje kredita, objavile su Nezavisne novine.

R.B. je ovu lažnu dokumentaciju dostavio službenicima u banci i podigao kredit od 19.500 KM.

Đ.M. je osumnjičen da je u svojstvu žiranta za R.B. potpisivao i izdavao mjenicu za koju je znao da nema pokrića.

Protiv trojice osumnjičenih dostavljen je izvještaj Okružnom tužilaštvu Banjaluka i to za obmane pri dobijanju kredita, izdavanje čeka bez pokrića i falsifikovanja isprave.