Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspjeli da se plasiraju u narednu rundu kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona. Crvena zvezda je odigrala nerješeno sa Omonijom 1:1, a Kiprani su nakon boljeg izvođenja penala slavili i izborili plasman dalje.

Šok za crveno-bijele dogodio se u 31. mnutu, nakon kornera, kada je Gomez centrirao, a jedan od igrača Omonije se sjajno snašao. Liftner je pogodio nakon haosa u kaznenom prostoru, kada je šest igrača bilo blizu golmana Borjana, a on se najbolje snašao. Bio je ovo jedan prililčno nesrećan gol koji nije poremetio Beograđane.

Džoker Dejana Stankovića je opravdao povjerenje šefa u posljednjem minutu prvog dijela, a ovo je bilo najbolje vrijeme za izjednačenje. Pitali su se svi da li će Ivanić ili Dušan Jovančić početi duel u Nikoziji, ali se ispostavilo da je Stanković napravio pravi izbor. Navikli smo da Ivanić postiže golove, ali gotovo po pravilu je to radio desnom nogom, a sada je mrežu zatresao glavom nakon centaršuta Bena i na taj način postavio konačan rezultat prvog poluvremena, a kasnije se ispostavilo i nakon 90. minuta.

Najozbiljniju priliku u drugom dijelu Zvezda je imala iz slobodnog udarca koji je izveo Aleksandar Katai, ali je taj udarac uspio da odbrani uz mnogo muke Fabijano i tako otkloni opasnost. Lopta je odskočila ispred njegovog gola, ali je uspio da reaguje.

I jedni i drugi su oprezno ušli u produžetke znajući koliki je ulog u ovom meču, pa do kraja nije bilo promjene rezultata.